Narzędzia do planowania na 2017 rok

Już jakiś czas przed końcem zeszłego roku, zaczęłam myśleć nad tym jak rozpocząć nowy, 2017, i nie stracić go. Przecież oczyszczałam swoją przestrzeń już od dłuższego czasu i starałam się dowiadywać czego mi potrzeba a co jest zbędne i tylko przeszkadza. Wyrzuciłam prawie wszystko. Dążyłam do uporządkowania i ujednolicenia tego co mam, aby nie robić zamieszania rzeczami. Teraz chyba już mam to czego chciałam, i mam plan na ten nowy, dobry rok. Pomogą mi w tym narzędzia do planowania które sobie przygotowałam, i te które są w drodze. Chciałam uniknąć szukania w różnych miejscach i na osobnych karteczkach które lubią znikać albo ja je wyrzucam bo sądzę że się nie przydadzą.

planowanie
planowanie

Moje narzędzia na 2017 rok to:

 1. Bullet journal – tworzę w nim listy, kolekcje i zestawienia. Pierwszy raz wszystko będę miała w jednym miejscu. Nie będzie już problemu że kalendarz się skończył, więc adresy z końca zaginęły w tajemniczych okolicznościach, albo że coś mam zapisane na którejś stronie w którymś roku, a teraz będę szukać (znacie to?). Nie mam w nim dni i tygodni na całe strony, więc starczy mi na długo, dlatego tak to wygląda. Do bullet journal służy mi biały notatnik Leuchtturm1917, w formacie A5, w kropki. Jest świetny! Najczęściej piszę czarnymi cienkopisami o grubości 005.
  PS. Haftować też mam zamiar 🙂

  bullet journal
  bullet journal

 2. Happy planner – jest on dość gruby, i każdy dzień to cała strona, oprócz soboty i niedzieli które są razem na jednej. Kupiłam go od madama.co. Jest w formacie B5, biały w ciemne kropeczki. Po wielkiej radości, przez moment żałowałam, ale potem stwierdziłam że chcę spróbować takiego planowania i że może mi się przydać bo jestem na etapie planowania biznesu i może mi taka forma pomóc. Druga sprawa to fakt że jest piękny, solidny i każdemu mogę go polecić
  planner
  planner

 3. Google keep – używam tej aplikacji od kilku miesięcy i jest idealna. Co chwila tworzę w niej listy wszystkiego. Jedne przepisuję do bullet journal, inne kasuję, robię listy zakupów, zapisuję pomysły na różne projekty. Idealnie można je uporządkować. Nie spotkałam się jeszcze z żadną tak przydatną rzeczą na telefon jak to. Na innych urządzeniach na razie nie korzystam z niej.

 4. Finansowy ninja – tak książka jest w drodze do mnie, ale polecają ją wszyscy. Mam co do niej duże nadzieje i wierzę że pomoże mi w planowaniu i otworzy oczy na tematy w niej zawarte. Myślę że dowiem się z niej wielu nowych rzeczy – możliwe że wszystko będzie nowe!

 5. Kalendarz z rozkładem tygodniowym – to jest mój tradycyjny kalendarz/ terminarz tematyczny, który kupuję co rok. Po lewej jest cały tydzień poziomo a po prawej kartka w kratkę na notatki. Sprawdza się w wielu okolicznościach. Świetnie nadaje się na wyjazdy i notowanie różnych relacji z fajnych miejsc. W tym roku mam kilka pomysłów na niego, ale na razie czeka.

A jakie są wasze metody na udany rok? W czym zapisujecie sobie różne plany? Ja mam kolekcję takich kalendarzy od kilku lat i są świetnym wspomnieniem. Jak je oglądam, wiele momentów do mnie wraca. Jest to bodziec który mówi mi żeby trochę więcej zapisywać, bo potem będzie to miła pamiątka <3

 • Sit

  Daj znać, jak sposobała Ci się książka „Finansowy ninja” – sama jestem jej ciekawa, ale jeszcze się wstrzymuję 😉

 • Szukam i szukam Twojego projektu i nie mogę znaleźć 🙁 Chyba że jeszcze nie wystartował?