Weekly flat lay #1

Chciałabym się przywitać w to wtorkowe popołudnie i przedstawić nową serię wpisów, mówiącą o wydarzeniach i przedmiotach z mijającego tygodnia. Weekly flat lay docelowo będzie się ukazywało w innym dniu tygodnia. Wyszło jednak tak że pierwsze premierowe wydanie będzie we wtorek. Wpis podzielę na dziedziny które akurat będą potrzebne.

Książki

Finansowy ninja to zdecydowanie ważna i pomocna pozycja – choć nie dobrnęłam jeszcze do końca to polecam ją wszystkim. Tak na prawdę jeszcze nigdy nigdzie nie widziałam żadnego złego słowa na jej temat. Jest super, a ja zaraz wracam do niej i do notatek.

 

Finansowy ninja
Finansowy ninja

 

Jak oni pracują to zbiór ciekawych wywiadów z różnego rodzaju twórcami. Książka jest świetnie napisana, dzięki niej zyskałam dużo inspiracji, ale i stwierdziłam że życie niektórych ludzi to jest jakieś przegięcie i nie chciałabym tak żyć … a jeszcze inni mają duży problem. Polecam ją całym sercem.

 

Jak oni pracują
Jak oni pracują

 

Simona – czytałam ją dwa lata temu ale wracam i nie oddam, jest świetnie napisana a ja czuję bratnią duszę w tej postaci. Widzę też szereg podobieństw w wielu dziedzinach (mamy bardzo podobne wykształcenie). Wzrusza mnie w całości. Mam mieszane uczucia na temat polecania jej bo wiem że ktoś nie związany z tą branżą może ją zupełnie inaczej zrozumieć :/ Przysparza mi to największego smutku.

Na zdjęciu jest też nowy planer od Madamy na 2018 rok. Przez długi czas nie mogłam się zdecydować jaki wybrać wzór. Przyprawiało mnie to o ból głowy – ale jest chyba najlepszy wybór. Jest piękny, choć dużo mniejszy niż tez z tego roku.

 

Simona
Simona

Kosmetyki

 

Bielenda – Różany krem. Pierwszy raz tak bardzo pasuje mi krem do twarzy. Świetnie się wchłania, pięknie pachnie, nie jest olejem i nie mam klejących okropnych miejsc po nim. Do tego nawet opakowanie pasuje do mojego stylu 😀

Perełki od Bielendy też są świetne, super się wchłaniają i mogę pisać tylko same dobre rzeczy na ich temat. Ciekawą mnie jednak też te brązujące i myślę że wypróbuję je następnym razem.

Jedwab do włosów Joanna – używam już chyba od ponad 7 lat. Zaczęłam jakoś na początku studiów, ale dokładnie nie pamiętam. Zawsze dobrze się sprawdzał i to jest chyba jedyna oleista rzecz którą tolerują a nawet bardzo lubię. Zawsze jak do niego wracam to przypominają mi się stare czasy w akademiku. Nie wiem czy też tam macie – ale ja mam moce kojarzenie zapachowe… może to się jakoś nazywa. Ale nie raz jest to aż przesadne. Uwielbiam to!

 

Bielenda i Joanna
Bielenda i Joanna

  paznokcieodżywka

Miałam bardzo łamliwe, a od wielu miesięcy też rozdwajające się paznokcie. Od 2 miesięcy używałam odżywki z utwardzaczem którą widać obok po środku zdjęcia – może trochę nie wyraźnie ale to Eveline – paznokcie twarde i lśniące jak diament. Nie przesadzę kiedy powiem że nigdy w życiu nie miałam takich ładnych jak teraz. Długie owszem tak, ale malowałam dużą ilością lakieru bo inaczej widać było mikropęknięcia po bokach i ogólnie wyglądało to strasznie słabo. Teraz jest super!

 

Art

 

Hnadlettering i kawa – od niedawna zaczęłam ćwiczyć w wolnych chwilach kaligrafię, ale taką pisakami. Do tej pory tego nie robiłam, choć jest to dziedzina mi bliska od zawsze. Pisałam piórem, a to zupełnie inaczej wygląda i inaczej się pisze. Myślę że to będzie ciekawe doświadczenie, kiedy będę umiała już coraz więcej. Mam nadzieję że będzie się pojawiać często w weekly flat lay.

Handlettering + kawa
Handlettering + kawa

 

Akwarela

 

 

Na zdjęciu takie tam ćwiczenia i zabawy z akwarelą, ale bardzo lubię je. Czasem próbuję też przemycić trochę handletteringu takim akwarelowym pędzlem.

 

 

 

 

 

Obraz olejny

 

Mam już całe płótno zamalowane na zielono, ale tradycyjnie nie skończyłam jeszcze, wiadomo jak to jest z obrazami olejnymi… można malować i malować i malować … będzie las.

 

 

 

 

 

 

Wyszywanie

 

Długo zwlekałam z wyszywaniem, teraz zaczęłam ale jeszcze tego nie skończyłam robić. Zajęłam się też ostatnio tkaniem, moja praca jest w trakcie i pewnie podzielę się zdjęciem w najbliższym tygodniku.

 

 

 

 

 

 

Project life – mam w nim już wiele zdjęć typu insta. Teraz mam plan wywołać zdjęcia z wakacji i stworzyć coś fajnego. Chcę też zrobić tak z ostatnich trzech lat. Już utworzyłam foldery z których wybieram najpiękniejsze wspomnienia.

Project Life
Project Life

Kulinarne

 

weekly flat lay   chia

Taki pudding chia z mlekiem kokosowym i dodatkami jest super. Ja dodałam do niego agaru i był na zimna – ale teraz doszła do wniosku że wolę taki na ciepło. Bardzo polecam!

Instagram <3

 

Wstawiam tutaj ten zrzut ekranu bo chciałam uczcić i podziękować za to że już 1500 osób śledzi moje konto na Instagramie. Bardzo się cieszę!

Instagram weekly flat lay
Instagram

 

Jak podoba Wam się nowa seria? Chętnie dowiem się co o tym myślicie:) Czekam na komentarze!