Biuro rachunkowe dla małych firm - czy warto?

Dodaj komentarz

Wielu początkujących przedsiębiorców zastanawia się, w jaki sposób prowadzić swoją księgowość firmową. Do wyboru jest kilka opcji – można zatrudnić profesjonalnego księgowego, prowadzić księgowość samemu bądź skorzystać z usług wyspecjalizowanego biura rachunkowego. Ostatnia opcja pozwala minimalizować ryzyko popełnienia błędu, jest w dodatku znacznie tańsza od utworzenia nowego działu księgowego. Jakie jeszcze zalety ma biuro rachunkowe dla małych firm?

Księgowość w biurze rachunkowym b&n

Profesjonalna obsługa dla każdej branży

W profesjonalnym biurze rachunkowym pracują specjaliści, w tym księgowi oraz często doradcy podatkowi, którzy mają duże doświadczenie w branży. Dzięki temu oddając księgowość firmową w ich ręce masz pewność, że wszystko zostanie zaksięgowane zgodnie z prawem i wysłane na czas do odpowiednich instytucji. Dodatkowo B&N Biuro Rachunkowe Bydgoszcz zatrudnia księgowych z dużym stażem, którzy są w stanie w błyskawiczny sposób odpowiedzieć na Twoje wątpliwości związane z działalnością. Podpowiedzą najlepsze rozwiązania, pomogą wypełnić skomplikowane dokumenty, a nawet podrzucą ciekawe rozwiązania na obniżenie podatku dochodowego.

Pełne bezpieczeństwo i niskie koszty

Biuro rachunkowe, które obsługuje małe firmy na jednoosobowej działalności gospodarczej nie pobiera zbyt wysokich opłat za prowadzenie księgowości. Kilka faktur miesięcznie to koszt ok. 100 złotych, co nie stanowi zbyt dużego obciążenia, nawet dla mikro firm. W zamian za to uzyskujemy pełne bezpieczeństwo dokonywanych transakcji. Wszystkie deklaracje wysyłane są na czas, a szansa na popełnienie błędu jest minimalna. W dodatku każde biuro rachunkowe zobowiązane jest do wykupienia ubezpieczenia, które sprawdza się w przypadku wykrycia nieścisłości w dokumentacji księgowej. Dzięki temu nie musimy się martwić ewentualnymi błędami popełnionymi przez księgowego – o ile takie w ogóle nastąpią.

Ksiegowa w Biurze Rachunkowym B&N w Bydgoszczy

biurze rachunkowym przechowywana jest także pełna dokumentacja księgowa firmy. Spełniane są warunki bezpieczeństwa, co oznacza, że wszystkie dokumenty nie są dostępne dla osób nieupoważnionych i mamy pewność, że nie trafią w niepowołane ręce. Jest to szczególnie ważne w przypadku kontroli z urzędu skarbowego czy w sytuacjach gdy chcemy dokładnie przeanalizować działalność. Przechowywanie dokumentów księgowych w biurze pozwala także zaoszczędzić przestrzeń firmową, która może zostać dzięki temu wykorzystana w innych celach.

Podsumowując, małe firmy powinny dobrze zastanowić się nad wyborem profesjonalnego biura rachunkowego dla prowadzenia księgowości. Sprawdza się ono niezależnie od branży i pozwala na spokojne rozwijanie biznesu bez zagłębiania się w zawiłe i ciągle zmieniające się przepisy rachunkowe.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Wszelkie prawa zastrzeżone.