Jak poradzić sobie z problemem odstających uszu?

Dodaj komentarz

Uszy to na pierwszy rzut oka niewielki element składowy całej twarzy, jednak wszelkie odchylenia od normy mocno rzucają się w oczy. Odstające uszy to dość częsta przypadłość, która może stać się powodem kompleksów. Na szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, dzięki której można pozbyć się tego mankamentu. W tym artykule nieco bliżej przyjrzymy się metodom rozwiązania problemu odstających uszu.

Korekta odstających uszu

Kiedy mamy do czynienia z odstającymi uszami?

O odstających uszach możemy mówić, jeżeli uszy odstają przynajmniej 2 cm od czaszki. Dużo tutaj tak naprawdę zależy od samej budowy głowy, ponieważ często osoby posiadające uszy, które odstają więcej niż 2 cm, wyglądają całkowicie normalnie. Problem odstających uszu niestety jest dziedziczony genetycznie, dlatego istnieje duża szansa na to, że dzieci osoby posiadającej odstające uszy, również będą cierpiały na tę przypadłość. Niestety problem odstających dzieci szczególnie popularny jest wśród dzieci. Często takie uszy są bowiem powodem do wyśmiewania wśród rówieśników, co prowadzi to powstawania kompleksów.

Zabieg korekty uszu

W momencie, gdy ucho jest już prawidłowo rozwinięte, można zdecydować się na zabieg korekcyjny. Dzieci tak naprawdę mogą do takiego zabiegu przystępować od 7 roku życia, jednak specjaliści zalecają, by robić to po ukończeniu 12 roku życia, kiedy ucho osiąga około 75 procent docelowej wielkości. Sam zabieg korekty uszu odbywa się w pełnej narkozie, po wcześniejszej konsultacji lekarskiej, na której wykluczane są wszelkie przeciwwskazania. Podczas zabiegu, chirurg plastyczny wykonuje nacięcie z tyłu ucha i modelowanie prawidłowego kształtu ucha, odsłonięcie chrząstki, założenie grobelki oraz szwów. Więcej na temat korekty uszu przeczytasz na stronie: https://derm-estetyka.pl/korekta-uszu-gdansk.html/, gdzie szczegółowo opisano przebieg zabiegu. Po korekcie ucha pacjent pozostaje w klinice na krótką obserwację, a następnie zostaje wypisany do domu. Pozostaje jeszcze kwestia ceny takiego zabiegu. Zazwyczaj koszt to kilka tysięcy złotych, jednak waha się on w zależności od kliniki, w której przeprowadzana jest korekcja. 

Domowe sposoby na odstające uszy

Często osoby, które zmagają się z problemem odstających uszu, chcą jak najszybciej poddać się zabiegowi. W przypadku dzieci trzeba jednak zaczekać do momentu, aż ucho się w pełni rozwinie. W czasie, zanim dziecko osiągnie odpowiedni wiek, aby poddać się zabiegowi, warto spróbować kilku domowych metod. Często wystarczy jedynie zmienić fryzurę, tak aby zasłaniała skutecznie uszy. To prosty, ale skuteczny sposób. Innym rozwiązaniem jest noszenie opaski na głowie, która będzie ściśle utrzymywać uszy przy czaszce. Ostatni sposób, to plastry korekcyjne, które przykleja się od wewnętrznej strony ucha, aby utrzymywać uszy na właściwej pozycji. Jest to jednak rozwiązanie stosunkowo drogie.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Wszelkie prawa zastrzeżone.