Nowoczesny kominek wspaniałym dopełnieniem wnętrza

1 komentarz

Nie ma chyba lepszej metody na zadbanie o niepowtarzalny, domowy klimat jesienną, bądź zimową porą, niż zamontowanie w domu nowoczesnego kominka. Taki kominek nie tylko doskonale ogrzewa wnętrze, stanowi wspaniałą dekorację, ale i przede wszystkim powoduje, że przebywanie w takim wnętrzu jest wspaniałym doświadczeniem, szczególnie w rodzinnym gronie ukochanych osób.

Modne i funkcjonalne kominiki

Obecnie jest taki trend, że jeżeli chodzi o kominki nowoczesna, to łączą one w sobie zarówno innowacyjną konstrukcję, jak i design na najwyższym poziomie. Bardzo popularnym trendem jest na przykład to, by w kominku było widać ogień nie tylko z jednej strony, ale nawet z dwóch albo i trzech stron. Stanowi to wspaniałą ozdobę domu i doskonale komponuje się z pozostałym wystrojem wnętrza. Szczególnie, jeżeli taki kominek zajmuje frontalne miejsce w salonie, który jest dodatkowo wykończony granitem czy też marmurem. Największą popularnością cieszą się marmurowe kominki Wrocław, wykonywane przez firmę Kominki Lexus. Słoninka A, ul. Jelenia 56,54-242 Wrocław, tel.: 607 671 150. Takie nowoczesne kominki nie tylko są w pełni niezawodne i precyzyjne, ale także nie sprawiają żadnych problemów przy użytkowaniu przez wiele lat, a ponadto dość prosto jest utrzymać je w ładzie i czystości.

Szyba kominkowa

Na pewno trzeba powiedzieć. że jeżeli chodzi o elementy wizualne takiego kominka, to jednym z ważniejszych jego elementów jest szyba kominkowa. Taka szyba ma za zadanie nie tylko oddzielenie ognia od pomieszczenia w którym znajduje się kominek, ale przede wszystkim sprawia, że płomień jest doskonale widoczny z całego pomieszczenia. Oczywiście, na początku trzeba wspomnieć, że szyba, która jest zamontowana w kominku całkowicie różni się od szkła, jakie znamy na przykład z szyb okiennych. O ile zwykle szyby nie są zbyt wytrzymałe temperaturowo, o tyle taka szyba kominkowa jest w stanie wytrzymać temperaturę nawet do 750 stopni Celsjusza. Co powoduje taką wytrzymałość? Przede wszystkim to, że w przeciwieństwie do zwykłego szkła, które jest po prostu szkłem sodowym, to takie szkło kominkowe jest wzmacniane temperaturowo dwutlenkiem krzemu, a także tlenkami boru oraz glinu.

Potrójna ochrona

Ważną kwestią, o której musimy także pomyśleć jest to, czy interesuje nas szyba pojedyncza, podwójna, a może nawet potrójna. Dziś jest już zupełnie jasne, że wytrzymałość kominków z dwoma szybami jest o wiele większa, niż takich z szybą pojedynczą. Taka szyba podwójna to dwie warstwy szkła, które są od siebie oddzielone powietrzem. Sprawia to, że to szyba zewnętrzna będzie miała o wiele niższą temperaturę niż szyba pojedyncza, a to z kolei pomaga zapobiegać nieszczęśliwym oparzeniom. Kominki z trzema szybami są jeszcze lepsze pod tym względem, a temperatura szyby zewnętrznej jest jeszcze niższa. Co więcej, takie kominki z kilkoma szybami łatwiej jest utrzymać w czystości, bo trudniej się one brudzą. Niestety, nie jest żadną niespodzianką, że takie rozwiązania potrafią kosztować o wiele więcej niż zwykła szyba pojedyncza.
Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Patrycja · 2 miesięcy temu
    Uwielbiam marmurowe kominki. Marzy mi się taki w nowym domu. Muszę podesłać ten artykuł mojemu narzeczonemu.😛

Wszelkie prawa zastrzeżone.