Przejdź do głównej treści

Poznaj 5 skutecznych sposobów na czyszczenie kanapy

Codzienne użytkowanie kanapy sprawia, że po pewnym czasie jej wygląd mocno odbiega od ideału. Oprócz zanieczyszczeń gromadzących się w zakamarkach pojawiają się plamy po rozlanych napojach czy upuszczonym jedzeniu. Jak przywrócić kanapie dawny blask? Skorzystać z domowych sposobów, sięgnąć po środki chemiczne czy zlecić czyszczenie kanapy wyspecjalizowanej firmie? Możliwości jest wiele, a wybór skutecznej metody zależy w dużym stopniu od rodzaju tkaniny i intensywności zabrudzenia. Poznaj 5 skutecznych sposobów na czyszczenie kanapy i dowiedz się, kiedy warto zlecić to zadanie fachowcom.

Jak wyczyścić kanapę?

Czyszczenie kanapy — kiedy skorzystać z usług firmy sprzątającej?

Domowe metody czyszczenia mebli tapicerowanych nie zawsze okazują się skuteczne. Chociaż wydają się proste, wymagają dużo czasu i wysiłku. Dzięki nim głębokie zabrudzenia lub stare plamy staną się być może mniej widoczne, ale nie znikną całkowicie. Zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia tapicerki:

  • przez zbyt mocne szorowanie,
  • gdy nie dopasujesz metody i technik czyszczenia do rodzaju tkaniny,
  • gdy użyjesz zbyt dużej ilości płynu - wtedy mogą powstać nieestetyczne zacieki.

Jak wyczyścić tapicerkę, nie narażając jej na uszkodzenie?

Zleć czyszczenie kanapy profesjonalnej firmie, takiej jak Fabryka Czystości z Krakowa. Fachowcy szybko i skutecznie usuną brud z kanapy, korzystając z bezpiecznych środków i specjalistycznego sprzętu. Dzięki metodzie ekstrakcyjnej Twoja kanapa odzyska świeży wygląd na długo. Skontaktuj się z firmą, aby omówić szczegóły czyszczenia kanapy:

Fabryka Czystości Kraków - pranie tapicerki meblowej: kanap, narożników, sof, foteli, krzeseł
Osiedle Józefa Strusia 6
31-807 Kraków
Tel: 512784012
www.fabrykaczystoscikrakow.pl

Wcześniej jednak odwiedź stronę powyżej podaną stronę i zobacz efekty czyszczenia mebli tapicerowanych metodą ekstrakcyjną, która likwiduje nawet najbardziej uciążliwe zabrudzenia, usuwa nieprzyjemne zapachy i przedłuża żywotność tapicerki.

W przypadku większych i głęboko osadzonych zabrudzeń nie wahaj się prosić o pomoc fachowców. Tylko oni dysponują profesjonalnym sprzętem i środkami, dzięki którym skutecznie usuną nawet stare i trudne plamy z mebli tapicerowanych. Przy zabrudzeniach, które nie wniknęły jeszcze głęboko w tkaninę, lub w ramach codziennej pielęgnacji kanapy korzystaj z domowych metod, lub środków dostępnych w sklepach. Pamiętaj o regularnym odkurzaniu kanapy, co zapobiegnie gromadzeniu się zanieczyszczeń na jej powierzchni.

Czym wyczyścić kanapę?

Oto 5 skutecznych sposobów na czyszczenie kanapy:

  1. Ocet

Ocet to naturalny i skuteczny środek do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Ze względu na właściwości odtłuszczające i dezynfekujące doskonale nadaje się do usuwania zabrudzeń z kanapy. Pomaga w walce z bakteriami i grzybami. Usuwa nie tylko plamy z tłuszczu, ale także po kawie czy winie. Co najważniejsze — ocet jest łatwy w użyciu, a jego zapach szybko się ulatnia. Zmieszaj w równych proporcjach ocet i wodę. Za pomocą ściereczki nałóż roztwór na plamę i delikatnie przetrzyj, a następnie pozostaw do wyschnięcia.

  1. Soda oczyszczona

Soda oczyszczona podobnie jak ocet sprawdza się podczas sprzątania wielu powierzchni. Skutecznie usuwa zarówno świeże plamy, jak i te zaschnięte. Neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Z jej pomocą można czyścić kanapę na sucho lub na mokro. Wystarczy posypać powierzchnię kanapy sodą, delikatnie ją wetrzeć, zostawić na godzinę, a potem odkurzyć. Ten sposób pozwala pozbyć się brudu i zapachu. Z tłustymi plamami poradzi sobie pasta z sody oczyszczonej i wody. Zanim sięgniesz po pastę, przetestuj ją na niewidocznym fragmencie kanapy.

  1. Płyn do mycia naczyń

Płyn do mycia naczyń to środek, którego skuteczność docenisz nie tylko w kuchni podczas zmywania. Z racji tego, że dobrze sprawdza się w walce z zaschniętym brudem i tłuszczem, pomoże Ci odświeżyć wygląd kanapy i usunąć z niej plamy. Wystarczy dodać do ciepłej wody kilka kropel płynu, nasączyć w roztworze miękką ściereczkę, a następnie przetrzeć wybrane miejsce na tapicerce. Gdy po wyschnięciu zauważysz zacieki, zmyj je ścierką nasączoną wodą. Alternatywę dla płynu do mycia naczyń stanowi mieszanina soku z jednej cytryny, 2 łyżeczki sody oczyszczonej i 2 litry wody.

  1. Mydło kastylijskie

Mydło kastylijskie składa się z naturalnych olejów roślinnych. Jest nie tylko skutecznym i delikatnym środek czyszczącym, ale przede wszystkim bezpiecznym dla tkanin. Doskonale radzi sobie nawet z trudniejszymi palmami i brudem. Aby wyczyścić kanapę, rozpuść odrobinę mydła w ciepłej wodzie, nanieś na plamę i delikatnie przetrzyj. Po kilku minutach osusz miejsce. Ewentualne pozostałości mydła usuniesz mokrą ściereczką.

  1. Czyszczenie parowe

W odświeżeniu kanapy, w jej dezynfekcji i usunięciu lekkich zabrudzeń pomoże Ci parownica. To naturalny i skuteczny sposób na wyczyszczenie kanapy, bez użycia środków chemicznych. Gorąca para wodna wnika w tkaninę, rozpuszcza brud, usuwa drobnoustroje i roztocza, co na pewno docenią alergicy. Czyszczenie parą z reguły jest bezpieczne dla tkanin, jednak zanim sięgniesz po parownicę, zapoznaj się z zaleceniami producenta kanapy.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Dzięki za jasne wyjaśnienie! Nie zdawałem sobie sprawy, jak transkrypcja może ułatwić pracę i analizę nagrań. Teraz widzę, że to bardzo praktyczna sorawa
Wypożyczenie zsypu do gruzu okazało się genialnym rozwiązaniem! Sprawnie poszło, mniej bałaganu, a koszty niewielkie. Na pewno skorzystam ponownie przy remoncie.
Świetny artykuł! Szkło w łazience to naprawdę eleganckie i praktyczne rozwiązanie. Zainspirowaliście mnie do wprowadzenia zmian w moim wnętrzu!
Wow, pierwszy raz spotykam się z takim pojęciem jak arteterapia. Bardzo ciekawy temat! Będę musiała też go wypróbować na własnej skórze! Macie jakąś godną polecenia arteterapeutkę w Warszawie? Będę wdzięczna ...
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wydaniem książki, nad którą pracuję już od kilku lat. Nie wiem, czy chcę upubliczniać moją twórczość, którą do tej pory pisałam do szuflady. Bardzo ...