Zdrowie w pracy biurowej

Dodaj komentarz

Praca w biurze niektórym może wydawać się po prostu siedzeniem za biurkiem. Nic bardziej mylnego. Praca w biurze bywa tak samo męcząca, jak praca fizyczna. Oprócz częstego stresu można narazić się na problemy zdrowotne związane między innymi ze wzrokiem czy kręgosłupem. Godziny spędzone w pozycji siedzącej potrafią niejednemu dać w kość, i to dosłownie.

Zdrowie w pracy

Pojawia się zatem pytanie: jak dbać o zdrowie pracując w biurze?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że praca tego typu również wymaga od nas czujności i obserwacji własnego ciała. Odpowiednia pozycja przy biurku to przecież podstawa a tak wielu ludzi o tym zapomina. Garbiąc się, siedząc w niewłaściwy sposób można nadwyrężyć kręgosłup i zrobić sobie krzywdę. Wygodne krzesło to nie wszystko. Należy pamiętać o wyprostowanej pozycji i nogach odpowiednio ułożonych na podłożu. Dobrze też od czasu do czasu wstać i w miarę możliwości porozciągać się. Drugą sprawą, którą warto podkreślić mówiąc o pracy w biurze, jest konieczność długiego wpatrywania się w ekran komputera. Monitory w dzisiejszych czasach być może nie są już tak szkodliwe i męczące dla oczu jak kiedyś, ale warto mieć okulary chroniące oczy. Oko ludzkie nie jest stworzone do nieustannego wpatrywania się w podświetlone ekrany. Nie da się jednak tego uniknąć, dlatego warto zainwestować w odpowiednio dobrane szkła, które będą chronić nasz wzrok.

Praca biurowa

Badaj wzrok

Na rynku jest ogromny wybór pięknych i oryginalnych oprawek, więc oprócz zdrowego podejścia do sprawy możemy też zmienić swój wygląd. Można również zaopatrzyć się w nawilżające krople do oczu, które sprawią, że unikniemy podrażnień związanych ze zmęczonym, przesuszonym okiem. Nikomu nie trzeba przypominać, że o zdrowie trzeba dbać w każdym wieku, bez względu na płeć, zawód czy miejsce pracy. Odpowiednia dieta też ma ogromne znaczenie i oczywiście aktywność fizyczna. Rzeczy oczywiste, ale nie zawsze o nich pamiętamy a może nie chcemy pamiętać? Grunt to zacząć, potem odpowiednia postawa, okulary czy codzienna aktywność staną się rutyną.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Wszelkie prawa zastrzeżone.