Zdrowie w pracy biurowej

Praca w biurze niektórym może wydawać się po prostu siedzeniem za biurkiem. Nic bardziej mylnego. Praca w biurze bywa tak samo męcząca, jak praca fizyczna. Oprócz częstego stresu można narazić się na problemy zdrowotne związane między innymi ze wzrokiem czy kręgosłupem. Godziny spędzone w pozycji siedzącej potrafią niejednemu dać w kość, i to dosłownie.

Zdrowie w pracy

Pojawia się zatem pytanie: jak dbać o zdrowie pracując w biurze?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że praca tego typu również wymaga od nas czujności i obserwacji własnego ciała. Odpowiednia pozycja przy biurku to przecież podstawa a tak wielu ludzi o tym zapomina. Garbiąc się, siedząc w niewłaściwy sposób można nadwyrężyć kręgosłup i zrobić sobie krzywdę. Wygodne krzesło to nie wszystko. Należy pamiętać o wyprostowanej pozycji i nogach odpowiednio ułożonych na podłożu. Dobrze też od czasu do czasu wstać i w miarę możliwości porozciągać się. Drugą sprawą, którą warto podkreślić mówiąc o pracy w biurze, jest konieczność długiego wpatrywania się w ekran komputera. Monitory w dzisiejszych czasach być może nie są już tak szkodliwe i męczące dla oczu jak kiedyś, ale warto mieć okulary chroniące oczy. Oko ludzkie nie jest stworzone do nieustannego wpatrywania się w podświetlone ekrany. Nie da się jednak tego uniknąć, dlatego warto zainwestować w odpowiednio dobrane szkła, które będą chronić nasz wzrok.

Praca biurowa

Badaj wzrok

Na rynku jest ogromny wybór pięknych i oryginalnych oprawek, więc oprócz zdrowego podejścia do sprawy możemy też zmienić swój wygląd. Można również zaopatrzyć się w nawilżające krople do oczu, które sprawią, że unikniemy podrażnień związanych ze zmęczonym, przesuszonym okiem. Nikomu nie trzeba przypominać, że o zdrowie trzeba dbać w każdym wieku, bez względu na płeć, zawód czy miejsce pracy. Odpowiednia dieta też ma ogromne znaczenie i oczywiście aktywność fizyczna. Rzeczy oczywiste, ale nie zawsze o nich pamiętamy a może nie chcemy pamiętać? Grunt to zacząć, potem odpowiednia postawa, okulary czy codzienna aktywność staną się rutyną.

Wszelkie prawa zastrzeżone.