Biurowe rośliny - najważniejsze informacje

Dodaj komentarz

Ostatnio hodowanie roślin doniczkowym jest jednym z najpopularniejszych zajęć wśród młodych ludzi między 20 a 30 rokiem życia, co doskonale widać w mediach społecznościowych, takich jak Instagram czy Facebook. Nie wiemy skąd ta moda się wzięła, ale czy to jest takie ważne? Trend urban jungle jest często wykorzystywany podczas aranżacji współczesnych wnętrz w stylu skandynawskim. Nic dziwnego, że rośliny doniczkowe zaczęły pojawiać się także miejscach pracy.

Które rośliny w biurze najczęściej można zauważyć?

Przeważają różnego rodzaju kaktusy i sukulenty takie jak eszeweria, grubosz, kalanchoe, starzec, opuncja. Rośliny te mają niewielkie wymagania, nie potrzebują częstego podlewania ani skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, a prezentują się niezwykle efektownie wśród nowoczesnych mebli biurowych. Często pojawiają się też duże rośliny takie jak fikusy, filodendrony, monstery, palmy, draceny. Takie rośliny sprawdzają się najlepiej w dużych przestrzeniach. Wyjątkową dekoracyjnością odznaczają się rośliny pnące takie jak bluszcz, cissus, scindapsus, zielistka. Dla tych co mają tendencję do zapominania o roślinach polecamy bardzo modne lasy w słoju, ewentualnie rośliny można też hodować w wodzie.

Wpływ roślin na nas

Korzyści z kwiatów i zieleni w miejscu pracy są ogromne. Nie tylko tworzą one unikalny klimat w pomieszczeniach. Większość roślin oczyszcza powietrze z toksyn i innych zanieczyszczeń, co w dzisiejszych czasach ma ogromne znaczenie dla nas wszystkich. Rośliny produkują tlen, a jak wiadomo mózg trzeba dotleniać aby lepiej pracował. Nasuwa się pytanie: jaki wpływ wywierają rośliny na wydajność pracowników? Zdaniem ekspertów wywierają one niezwykle pozytywny wpływ na zdolności intelektualne pracowników. Kolor zielony działa na nas uspokajająco i kojąco, zwłaszcza na nasz zmysł wzroku ma korzystny wpływ. Dlatego warto hodować rośliny doniczkowe nie tylko w mieszkaniach prywatnych, są one niezbędne w miejscach publicznych takich jak biura, szkoły, szpitale, urzędy i wiele innych.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Wszelkie prawa zastrzeżone.