Co warto wiedzieć o terapii hiperbarycznej?

Dodaj komentarz

Nowoczesna medycyna to szereg zabiegów, których zadaniem jest przede wszystkim poprawa zdrowia czy wyglądu jak najmniejszym kosztem zdrowotnym. Dzięki tego rodzaju urządzeniom oraz wiedzy specjalistów możliwe jest wykonywanie różnych działań bezinwazyjnie czy w całkowitym znieczuleniu.

Konsultacja lekarska przed zabiegiem w komorze hiperbarycznej

Lecznicza komora hiperbaryczna

Bardzo ciekawą ofertę przedstawia nowoczesna medycyna w Słupsku. Innowacyjna klinika oferuje swoim pacjentom zabiegi takie jak: zabiegi w komorze hiperbarycznej, tlenoterapia, zabiegi medycyny estetycznej, działania upiększające i wiele innych. Ówcześni klienci w szczególności zainteresowani są terapią z wykorzystaniem tlenu, na stronie https://komorahiperbaryczna.slupsk.pl isnieje możliwość umówienia wizyty na zabieg komorą hiperbaryczną. Jak on wygląda i na czym polega? Jakie są jego efekty i dla kogo jest przeznaczona?
Komora hiperbaryczna to innowacyjny sprzęt, za pomocą którego możliwe jest wykorzystanie czystego tlenu pod wysokim ciśnieniem. Co to daje? Okazuje się, że zabiegi tlenoterapii wykorzystywane są w leczeniu wielu schorzeń takich jak:
- zatrucie czadem,
- przewlekłe i stale rozwijające się choroby Alzhaimera, Parkinsona czy ADHD,
- miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, problemy z sercem,
- bóle głowy, niedotlenienie, migreny,
- depresje i wiele innych.

Dodatkowe właściwości tlenoterapii

Okazuje się że tlenoterapia to również idealny sposób na dbanie o skórę, urodę i własny wizerunek. Nowoczesna medycyna w Słupsku wykorzystuje wiele możliwości odpowiednio dostosowanej metody. Komora hiperbaryczna przeznaczona jest zarówno dla osób młodych, jak i tych dojrzałych. Wspomaga ogólne zdrowie, jak również wpływa pozytywnie na wiele rozwijających się w ciele człowieka chorób. Zabieg w tego rodzaju urządzeniu jest bezbolesny. Plan terapii przygotowywany indywidualnie, do każdego pacjenta. Lekarz prowadzący terapię określa długość trwania poszczególnej sesji, jak również ciśnienie z jakim uwalniany jest tlen. Warto przed zabiegiem spojrzeć na cennik, ponieważ koszt zabiegu uzależniony jest od czasu naszego pobytu w komorze.  Podczas trwania zabiegu pacjent powinien zdjąć ubrania oraz biżuterię i pozostać w samej bieliźnie. Podczas niego pacjent zostaje ułożony w pozycji leżącej lub siedzącej. Na twarz dostaje odpowiednią maskę, która ułatwia oddychanie i przyjmowani tlenu. Ten podawany pod ciśnieniem 3 atmosfer znacznie poprawia saturacje organizmu.

Efekty tlenoterapii w Słupsku

Przeciwskazania do przeprowadzenia terapii hiperbarycznej

Choć zabieg ten przynosi wiele korzyści, warto pamiętać, iż nie przez wszystkich może być stosowany. Istnieje kilka przeciwskazań trwałych lub tymczasowych do wykonania zabiegu. Są nimi m.in.:
- niedawno przebyte operacje lub zabiegi w okolicy klatki piersiowej,
- obecność chorób płuc takich jak rozedma czy zapalenie oskrzeli, płuc,
- stan gorączki lub podwyższonej temperatury ciała,
- ciąża,
- epilepsja,
- zaburzenia psychiczne i inne.
Podejmując się zabiegu można spodziewać się nieprzyjemnych wrażeń, takich jak zatykanie się uszu czy chwilowe bóle lub zawroty głowy.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Wszelkie prawa zastrzeżone.