Jaki rodzaj rolet wybrać do domu?

Dodaj komentarz

Dom dla wielu osób jest ostoją prywatności, dlatego bardzo ważne, jest, aby nikt nieoczekiwany nie zakłócał nam naszego spokoju. Przez lata, aby odgrodzić się od rzeczywistości, stosowano firanki, jednak w ostatnim czasie bardzo modne stały się rolety. Mogą one skutecznie chronić nas przed wzrokiem innych osób, ale również są dobrym elementem dekoracyjnym wnętrza lub elewacji. Okazuje się jednak, że obecnie na rynku jest wiele różnych rodzajów rolet, które lepiej sprawdzą się w jednym miejscu, a w drugim gorzej. W tym artykule postaramy się podpowiedzieć jaki rodzaj rolet wybrać do domu.

rolety z montażem lublin

Rodzaje rolet

Rolety dostępne są w wielu różnych formach, jednak możemy je przede wszystkim podzielić na dwa główne rodzaje — rolety zewnętrze i wewnętrzne. Tym, co je odróżnia w główniej mierze od siebie, jest to, że rolety zewnętrzne są mocowane na zewnątrz budynku, czyli po zewnętrznej stronie okna. Rolety wewnętrzne natomiast są mocowane w pomieszczeniach. Oczywiście każdy z powyższych rodzajów rolet można podzielić na wiele mniejszych, jednak przede wszystkim trzeba wiedzieć o tym, że rolety wewnętrzne od zewnętrznych różnią się sposobem montażu.

Rolety antywłamaniowe 

Rolety antywłamaniowe stały się bardzo popularne w ostatnim czasie, ponieważ skutecznie chronią nasz dom przed włamaniami, a do tego ograniczają przepływ światła i zapewniają nam dużą dozę prywatności. Na szczególną uwagę zasługują rolety antywłamaniowe w Lublinie, które oprócz bezpieczeństwa niosą za sobą również walory wygłuszające. Są one szczególnie polecane dla osób, które często muszą na długi czas opuszczać swój dom. Po ich zamontowaniu ewentualni złodzieje nie będą mogli wejść do waszego domu za pomocą okien.

Rolety dzień / noc

Bardzo popularne są obecnie rolety dzień / noc - wyjątkowe rolety wewnętrzne, które bardzo skutecznie mogą dawać nam prywatność, a do tego dają możliwość regulowania ilości światła słonecznego, które dostaje się do pomieszczenia. Wykonane są one z materiału, który podzielony jest na warstwy, pomiędzy którymi znajdują się przerwy. Dzięki takiej budowie możemy mieć cały czas prywatność, oraz dostęp do światłą słonecznego. 

Rolety rzymskie

Ostatnim rodzajem rolet, o którym wspomnimy, są rolety rzymskie, których popularność cały czas rośnie. Charakterystyczne jest dla nich to, że nie zwijają się one w rolkę, tylko składają się na zakładki. Są bardzo eleganckie, przez co pasują do wielu wnętrz, jednak ich minusem może być to, że lubi się na nich zbierać kurz. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Wszelkie prawa zastrzeżone.