Skip to main content

Jakie obrączki ślubne wybrać?

1 komentarz

Dzień wesela jest dla wielu z nas dniem szczególnym, najważniejszym w życiu. Chcemy, żeby wszystko dopięte było na ostatni guzik, dekoracje, kwiaty, jedzenie, obrączki. Niektórzy uważają, że to ostatnie jest kwestią najłatwiejszą. Od lat obrączki wyglądały przecież praktycznie jednakowo, całe złote i trochę grubsze. Ostatnio jednak do mody weszły nieco inne rodzaje obrączek. Niektóre są cieńsze, inne natomiast mają zdobienia, kryształy. Dużo par wybiera również obrączki, które mają indywidualny grawer po wewnętrznej lub zewnętrznej stronie.

Obrączki z diamentami

Obrączki ślubne - jakie są ich rodzaje?

Wybierając obrączki ślubne, musimy najpierw zdecydować o ich stylu. Będziemy je przecież nosić na co dzień, muszą pasować do naszych ubrań, codziennie noszonej biżuterii, a nawet koloru włosów. Warto przejrzeć swoją szafę i zastanowić się jaki styl jest twoim ulubionym. Często, warto się również w tych tematach poradzić specjalistów, którzy znają się na rzeczy i wiedzą dobrze, co pasować będzie do danego stylu. Takich profesjonalistów znajdziemy w sklepie Jubiler Łodzińscy CH Serenada — specjaliści chętnie doradzą oraz odpowiedzą na wszelkie pytania.

Minimalistyczne obrączki

idealne dla osób, które na co dzień cenią stylizacje opiewające prostotą oraz funkcjonalnością. Minimalistyczne obrączki cechuje prosta forma oraz ponadczasowy charakter.

Obrączki klasyczne

Są one równie proste i minimalistyczne, ale ta kategoria obejmuje również obrączki, które zdobione są kamieniami. Są one idealnym wyborem dla narzeczonych, którzy chcą mieć podobne do siebie obrączki. Ona może wybrać obrączkę z cyrkoniami, czy diamentem, on natomiast może mieć identyczną, ale bez zdobień.

Obrączki nietypowe

Są to obrączki artystyczne, od zwykłych może odróżniać je forma, a nawet kolor. Wiele przyszłych małżeństw chce odchodzić od tradycji obrączek złotych, wolą na przykład różowe złoto, a nawet obrączki dwukolorowe. W tej kategorii widnieją również te, które są indywidualnie grawerowane. Często jest to jakiś znak lub napis, który wybierają narzeczeni.

Obrączki białe złoto

Jaki kruszec wybrać najlepiej?

Kiedy wybierzemy styl obrączek, kolejnym etapem jest wybór idealnego kruszcu, który będzie do nas pasować. Tutaj polecamy skupić się na biżuterii, którą głównie nosicie. Jeżeli Pani woli biżuterię złotą, a Pan zegarki ze złotym paskiem, wówczas odpowiedź jest prosta. Jeśli jednak narzeczeni nie są zgodni pod tym względem, trzeba będzie pójść na kompromis. Wiele przepięknych obrączek o różnych kruszcach znajdą Państwo na stronie: https://lodzinscy.eu/6-obraczki, gdzie znajdą Państwo obrączki klasyczne, ale również oryginalnie zdobione. 

Złoto jednak jest najczęstszym kruszcem, który spotykamy przy wyrobie obrączek, już od wieków. Najczęściej wykonywane są one ze złota o próbie 0,585, ale także 0,333 i 0,375 oraz 0,750. Przyszłe małżeństwa najchętniej wybierają obrączki ze złota żółtego, ale także ze złota białego. Jak wiadomo, kolejnym popularnym kruszcem w tym temacie jest srebro. Tutaj najczęściej używa się do wyrobu obrączek metalu o próbie 0,925. Dodatkowo takie obrączki poddaje się zabiegowi rodowania, aby srebro przetrwało dłużej. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się również obrączki platynowe. Do ich produkcji wykorzystuje się też kruszec o próbach 0,950 oraz 0,600. Obrączki platynowe są jednak najcięższymi z powyżej wymienionych.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Oliwia · 9 miesięcy temu
    Klasyczne złote obrączki ślubne to nie dla nas.. Z mężem szukamy czegoś więcej, fajnego kształtu, finezyjnych wzorów, a może nawet jakiegoś kamienia szlachetnego 😉