Skip to main content

Szkło w łazience – modne inspiracje do Twojego wnętrza

Dodaj komentarz

Coraz częściej w wystroju domów czy mieszkań można spotkać elementy wykonane ze szkła. Architekci wykorzystują szkło nie tylko w roli okien, ale także jako element podłóg, ścian, czy też chętnie używają je w łazienkach. Pomieszczenia zyskują dzięki temu nowoczesny, a jednocześnie elegancki wygląd. Poniżej zaprezentowane zostały pomysły na zastosowanie szkła w poszczególnych elementach łazienki.

Lustra łazienkowe

Oczywiście, trudno wyobrazić jakąkolwiek łazienkę bez lustra. Wszak to element, który znacznie ułatwia poranne przygotowania do pracy czy szkoły. Oprócz funkcji praktycznej czy dekoracyjnej, spełnia on dużą rolę w aranżacji łazienki. Lustro ma często na celu optyczne powiększenie pomieszczenia, a nie inaczej jest w przypadku łazienek. Aby to miejsce wyglądało elegancko i nowocześnie, warto poprosić specjalistę o pomoc w doborze odpowiedniego lustra do naszej łazienki. Jeśli zależy nam na wykonaniu tego elementu według własnych kryteriów, warto zapoznać się z ofertą na stronie https://www.housekrup.pl/oferta/lustra-na-wymiar-krakow, gdzie zamówić można lustra na wymiar. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie lustra białego jako użytkowe, zaś kolorowego w celach dekoracyjnych.

lustra Kraków

Kabiny prysznicowe

Kabiny prysznicowe to jedne z dość oczywistych elementów łazienki, w którym można wykorzystać szkło. Jest to rozwiązanie idealne dla osób wymagających oraz ceniących nowoczesny design. Dodatkowo, montaż ścianek tego typu kabiny jest dość prosty dla profesjonalnej ekipy budowlano-remontowej, a więc oszczędzi to czas i pieniądze. Istnieją dwa typy montażu szklanej kabiny prysznicowej. Pierwszy z nich wykorzystuje zawiasy – jest to tak zwany układ „ściana-szkło”. Drugi typ to układ „szkło-szkło”, do którego używamy relingu. Jeszcze bardziej nowoczesny charakter uzyskamy, kiedy oprócz szklanych elementów w naszej kabinie prysznicowej znajdą się ścianki stałe.

kabiny prysznicowe na wymiar Kraków

Okładziny ścienne i inne szklane dekoracje do łazienki

Przy aranżowaniu łazienki w eleganckim stylu nie należy zapominać też o dodatkach. To one pozwalają nam na wyrażenie naszej osobowości czy temperamentu. Elementem, który w szczególności kształtuje charakter łazienki są ściany i materiał użyty do ich wykończenia. Istotne jest zatem, aby został on dobrany w sposób przemyślany. Elegancki wystrój pomieszczenia, w którym spędzamy, bądź co bądź, dużo czasu mogą podkreślić okładziny ścienne wykonane ze szkła. Co więcej, możliwe jest dodanie na nich dekoracji, które imitują obrazy graficzne. Tu z pomocą przychodzi technika druku cyfrowego, zastosowana właśnie przy dekorowaniu okładzin ściennych. Zastosowana w powyższym procesie farba jest wodoodporna, dzięki czemu nie musimy martwić się o to, że po pewnym czasie dekoracja zniknie. W efekcie łazienka nie tylko będzie miała elegancki i praktyczny wymiar, ale także może zaskoczyć gości swoją niekonwencjonalnością.

HouseKrup - Szkło z Grafiką

Łazienka to miejsce, w którym spędzamy codziennie dużo czasu. To kluczowe pomieszczenie dla każdego domu czy mieszkania. Zadbajmy więc o jej elegancki i nowoczesny wygląd, korzystając z podanych w artykule porad. Z pewnością nie pożałujemy!

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.