Wizyta u psychologa - kiedy się na nią zdecydować?

Dodaj komentarz

Każda osoba czasami cierpi z powodu gorszego nastroju, wywołanego różnymi czynnikami. Zazwyczaj takie zmiany nie oznaczają niczego niepokojącego. Niekiedy jednak są początkiem znacznie poważniejszych problemów, które ostatecznie mogą być rozwiązane tylko przy pomocy prawdziwego specjalisty. Trudno jednak samodzielnie ocenić kiedy udać się do psychologa. Dodatkową barierą jest też to, jak inni postrzegają szukanie pomocy psychologicznej. Dla wielu osób wciąż jest to bowiem tożsame z poważnymi zaburzeniami psychicznymi, które w rzeczywistości są czymś zupełnie innym niż zdecydowana większość problemów natury psychologicznej.

 

Kiedy należy udać się do psychologa

Jeżeli jednak problemy z nastrojem lub lękami się pogarszają zamiast polepszać, lub co gorsze, zaczynają wpływać na codzienne funkcjonowanie, psychoterapia indywidualna może okazać się konieczna. Zazwyczaj to kiedy udać się do psychologa jest jednak sprawą bardzo indywidualną, którą trudno jest określić odgórnie. Jednakże zawsze warto pamiętać, że nie ma potrzeby na to, aby niepotrzebnie się męczyć i odkładać poszukiwanie pomocy z powodu tego co inni pomyślą lub innych przestarzałych uprzedzeń. Dzisiejsze czasy pozwalają nawet na skorzystanie z pomocy psychologicznej online, którą oferuje przykładowo Psycholog, Psychoterapeuta Wioletta Kucharek, pracująca w gabinecie, znajdującym się pod adresem: ul. Narutowicza 90 lok. 6, 90-139 Łódź (Tel. 604 886 066). Na jej stronie internetowej www.ad-intra.lodz.pl można przeczytać szczegółowe informacje, dotyczące psychoterapii, a także cennik oferowanych usług.

Psychoterapia indywidualna

W większych miastach nie brakuje gabinetów, które w ofercie mają takie formy pomocy jak psychoterapia indywidualna. Zazwyczaj jest to proces, który może zająć miesiące, a nawet i lata, dlatego warto jest uzbroić się w cierpliwości. Gdy chodzi bowiem o problemy natury psychologicznej, bardzo trudno jest znaleźć złoty środek w szybkim tempie. Jest to czas dogłębnych poszukiwań, koordynowanych przez doświadczonego psychologa, który powinien stanowić oparcie w akceptowaniu pewnych faktów, jakie wychodzą na jaw w trakcie psychoterapii. Dla wielu osób jest to jednak wciąż proces bardzo trudny, dlatego pomoc psychologiczna online cieszy się coraz to większą popularnością. Zapewnia ona dostęp do specjalisty, ale jednocześnie redukuje napięcie związane z wizytą w gabinecie. Jest to w wielu przypadkach okazja na to, aby ułatwić sobie najgorszy krok, jakim zawsze jest rozpoczęcie terapii.

Oferty gabinetów psychologicznych

Psychoterapia indywidualna to stały punkt w ofercie gabinetów w dużych miastach. Nie brakuje tam specjalistów, którzy mają największe doświadczenie w pomaganiu z określonymi problemami. Dla jednego psychologa może być to zatem depresja, inni zaś specjalizują się w terapii zaburzeń lękowych. Warto jest trafić tam, gdzie można otrzymać najlepszą pomoc, zatem dobrze jest przestudiować oferty różnych gabinetów przed zapisaniem się na wizytę. Jeżeli ktoś wciąż nie wie gdzie się skierować, dobrym pomysłem jest przestudiowanie opinii byłych klientów danych gabinetów. Dzięki temu można szybko znaleźć najlepszego psychologa w okolicy, który poprowadzi psychoterapię w sposób dopasowany do potrzeb konkretnego klienta. Zatem nie warto jest zwlekać i jeżeli ktoś potrzebuje pomocy, to jak najszybciej powinien ją znaleźć.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Wszelkie prawa zastrzeżone.